Cztery mocarstwa

Alianci, to, jak mogłoby się wydawać, wcale nie stróże pokoju i sprawiedliwości. Raczej można ich określć jako stróżów kapitalizmu i własnego portfela. Choć wielu obywateli państwa aliantów ma jak najabrdziej altruistyczne powody, aby brać udział w wojnie, to samo państwo zdominowane jest przez wyzyskujące wszystkich korporacje, a rząd całkowicie uzależniony jest od ich poparcia. W wojnie alianci widzą przede wszystkim chęć zysku. Nowym domem aliantów jest Wenus.

Sowieci chcą zaprowadzić ideę czerwonej rewolucji całemu wszechświatu. Ustrój komunistyczny trzyma się wśród nich bardzo mocno. Ich technologie są mocno przestarzałe, więc mają zdecydowanie słabiej wyposażone wojska. Nadrabiają to jednak ilością i szybkością produkcji. Nowym domem Rosjan jest Mars.

Naziści prezentują iście aryjskie i eugeniczne podejście do świata. Ich technologia stoi na wysokim poziomie, prowadzą też szeroko zakrojone badania naukowe, a w szczególności eksperymenty genetyczne mające na celu stworzenie nadczłowieka, które już zaowocowały wychodowaniem kilku gatunków mutantów, a także rozwojem nekrotechniki. Nowym domem Niemców stały się dwa księżyce Jowisza – Europa i Ganimedes.

Japończycy to jedyna nacja, której z czystym sumieniem można przylepić łatkę z napisem SF. Trafili oni na Jowisza – palnetę, którę nigdyś zamieszkiwali barzo zaawansowani technologicznie Obcy. Japończycy szybko zaadaptowali odnalezioną technologię do swoich potrzeb. Powszechna jest cyfryzacja i robotyzacja, a wszyscy Japończycy posiadają cybernetyczne wszczepy. Niewątpliwie jest to najbardziej zaawansowane technologicznie mocarstwo w całym układzie słonecznym.

Dodaj komentarz